Новини
Оголошення
Останні документи
Вхід
Статті
Відповідно до заходів затверджених розпорядженням голови Петрівської районної ради та голови Петрівської районної державної адміністрації від 15 жовтня 2013 року за № 361-р/27-гр «Про проведення у 2013 році в районі Європейського тижня місцевої демократії» районна рада надає для усіх відвідувачів сайту Петрівської районної ради інформацію про історію заснування Європейського тижня місцевої демократії в Європі та Україні, основні історичні етапи виникнення та розвитку місцевого самоврядування в Європі та Україні а також діяльність районної ради та її органів.
Якщо говорити про історію виникнення Європейського тижня місцевої демократії то рішення щодо започаткування Європейського тижня місцевої демократії міститься у Рекомендації 238 Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, яку ухвалено 1 червня 2007 року.
Офіційний старт Європейського тижня місцевої демократії відбувся 15 жовтня 2007 року на 15-й сесії Конференції європейських міністрів, відповідальних за місцеве і регіональне управління (м. Валенсія, Іспанія).
Заходи Європейського тижня місцевої демократії проводяться у тиждень, що включає 15 жовтня - дату відкриття до підписання Європейської хартії місцевого самоврядування у 1985 році.
9 листопада 1995 р. Україна набула членство у Раді Європи, основній міжнародній політичній організації Європи, метою діяльності якої є захист прав і головних свобод людини та зміцнення плюралістичної демократії, іншими словами колективної влади, в тому числі на місцевому і регіональному рівні.
При вступі до Ради Європи Україна взяла на себе зобов’язання щодо реалізації основних європейських принципів місцевого і регіонального розвитку.
Явищем небувалого значення стало підписання від імені України 6 листопада 1996 року в м. Страсбурзі Європейської хартії місцевого самоврядування, яка ратифікована Верховною Радою України 15 липня 1997 року, після чого вона стала частиною законодавства України. Тим самим було закладено законодавчі основи для становлення та розвитку місцевого самоврядування в Україні відповідно до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування та Конституції Україні.
Європейський тиждень місцевої демократії є щорічною європейською подією, що включає одночасно національні і місцеві заходи, які проводяться місцевими органами влади всіх держав-членів Ради Європи для поширення інформації про місцеву демократію і сприяння ідеї демократичної участі на місцевому рівні.
Радою Європи на початку кожного року визначається провідна ідея/тематика для заходів Тижня.
В центрі цьогорічного Європейського тижня місцевої демократії, який проходе з 15 до 20 жовтня, є питання мотивації громадян до участі у процесах прийняття рішень на місцевому рівні.
За рішенням Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи визначено провідну тему Європейського тижня 2013 року: «Активна громадянська позиція: голосування, залучення, досвід».
Європейський тиждень місцевої демократії - загальноєвропейська ініціатива Ради Європи, яка спрямована на розвиток діалогу між місцевими обраними представниками та громадянами, який сприятиме подоланню дефіциту демократії.
Головними заходами Тижня є дні відкритих дверей, відкриті засідання рад, прийоми громадян депутатами та інші заходи на місцях, націлені на ознайомлення населення із завданнями та принципами функціонування системи місцевого самоврядування з однієї сторони та своїми правами і можливостями на участь у цьому процесі – з іншої. Тому сьогодні проходе відкрите засідання за участю широкого кола громадських, профспілкових організацій району та представників дитячого парламенту, до речі всі пленарні засідання районної ради є відкритими для всіх бажаючих бути присутніми.
Завданням Тижня є розповсюдження інформації про діяльність місцевих органів влади, ознайомлення громадян з основними принципами їх роботи, привернення уваги населення сіл,селищ, міст та регіонів до того, що їхня участь у місцевих справах є найважливішим чинником життєздатності демократії, поширення інформації про різні форми та можливості участі в прийнятті рішень на місцевому рівні активно сприяє розширенню участі населення у соціальному, культурному, економічному та політичному житті.
Курс на європейську інтеграцію України та розвиток місцевого самоврядування відповідно до європейських стандартів є одними з головних пріоритетів державної політики України.
Програмою Президента України Віктора Федоровича Януковича “Україна для людей” визначено, що місцеве самоврядування повинно стати надійним та міцним фундаментом народовладдя, а також прагнення реального утвердження в Україні європейських стандартів демократії.
Однією з невід’ємних складових цього курсу Президентом України встановлено щорічне проведення в Україні загальноєвропейської кампанії «Європейський тиждень місцевої демократії» згідно Указу Президента України №922 від 27.09.2007 року.
Зараз на виконання Указу Президента України в районі проходять круглі столи, виховні години, дискусії і засідання місцевих рад.
Самоврядування
Виникнення та розвиток місцевого самоврядування в Європі
Місцеве самоврядування - це продукт тривалого розвитку людської цивілізації, його витоки сягають родоплемінного самоврядування, що існувало ще до виникнення держави. Елементи місцевого самоврядування добре відомі з античних часів. Наприклад, Закон Юлія Цезаря 45 року до н.е. закріплював таку організацію міської влади (муніципального устрою), принципи якої визначили головний напрям розвитку місцевого самоврядування у світі. Так, вищим органом міського управління були народні збори всіх громадян - членів міської громади. Збори обирали муніципальних магістратів і вирішували найважливіші питання міського життя. Кожне місто мало муніципальний сенат (представницький орган), а судову та адміністративну владу здійснювала муніципальна магістратура. Більш як за двохтисячолітню історію значення цього терміна практично не змінилося. Зокрема, муніципалітетами в Стародавньому Римі називалися міста, що користувалися самоврядними правами, а сьогодні - це обрані населенням міські та сільські органи місцевого самоврядування - уповноважені громадою органи управління, що з дозволу уряду беруть на себе тягар виконання громадських завдань та функцій.
Величезне значення для становлення місцевого самоврядування як самостійного правового інституту і системи органів влади мали комунальні революції в Західній Європі XI-XIII сторіч, в ході яких з’являється так зване комунальне самоврядування. Воно передбачало звільнення міста від влади феодала та створення міських органів самоврядування - виборної ради та магістрату, які були незалежними від центральної, “коронної" влади.
В епоху комунальних революцій починається і систематизація норм муніципального права. Так, своєрідним засобом правового закріплення комунального самоврядування стали перші хартії середньовічних міст Італії (Мантуя, Феррара, Піза, Кремона), Франції (Сент-Омер, Бове, Камбаре, Арбуа), Англії (Лондон). Вони закріплювали такі права: права на створення виборних органів міського самоврядування, привілеїв міської громади, особистої свободи та майнових прав її членів, системи управління містом, повноважень структури та порядку формування органів міського самоврядування.
Комунальна (муніципальна) організація середньовічних міст характеризувалася тим, що на чолі більшості комун стояла міська рада, яка обирала одного-двох мерів (Франція) чи синдаків (Італія), у підпорядкуванні яких перебувала міська адміністрація.
Одначе, визначена хартіями структура органів міського самоврядування була надзвичайно строкатою та залежала від багатьох чинників - згоди короля чи сеньйора, співвідношення сил в міському населенні тощо.
Якими ж засобами управління володіли середньовічні комуни? Насамперед, можна зазначити, що за загальним правилом комуна вимагала від своїх громадян клятви вірності всім новообраним посадовим особам комуни. Наприклад, за статутом 1182 року міста Бове (Франція), всі громадяни комуни зобов’язані були принести клятву на вірність новообраному меру і перам (членам міської ради).
Комуна встановлювала різні статуси своїм громадянам залежно від стану, цеху, часу проживання в місті тощо. Кожний громадянин займав своє місце в соціальній та політичній ієрархії, мав свої обов’язки. Система жорстко регламентованих прав і обов’язків разом з податковою системою була основним засобом управління в середньовічній комуні.
Міські комуни відіграли надзвичайно важливу роль у світовій історії, вони зробили вагомий внесок у становлення нового типу управління, яке засноване на поєднанні колективного та приватного інтересів. Саме в міських комунах середньовічної Європи отримали зародження та розвиток такі форми самоврядування, які стали прототипами місцевого самоврядування сучасних демократичних держав.
Громадянське самоврядування за часів Київської Русі
Місцеве самоврядування кожної країни відображає традиції народу, рівень розвитку суспільства та умови його існування. Це стосується і самоврядування України, яке існує з найдавніших часів і має давні демократичні традиції.
За часів Київської Русі самоврядування набуває значення громадянського, тобто в його основу покладено виробничу та територіальну ознаки. Це означає, що громадяни, які самовпорядкувалися, формувалися на виробничій (громада купців, ремісників тощо) або територіальній основах (сільська, міська та регіональна).
Територіальне громадянське самоврядування базувалося на звичаєвому праві і знаходило свій вияв у народних вічах.
Віче - це збори дорослого вільного населення міст і навколишніх територій, які скликались для вирішення найважливіших питань. Віче було найвищим органом самоврядування міських громад.
Зокрема, на вічах обиралися війт (голова) та інші посадові особи, до відання яких були віднесені судочинство, адміністративне управління, збір податків тощо.
Економічну основу територіального самоврядування становила спільна власність членів громади, в тому числі і на землю.
Громада самостійно встановлювала правила господарювання, місцеві податки, платежі та інші повинності.
Суб’єктом міського самоврядування виступала міська громада, а сільського - сільська громада (верв), яка об’єднувала жителів кількох сусідніх сіл, мала землю в корпоративній власності, представляла своїх членів у відносинах з іншими громадами, феодалами, державною владою.
Після входження українських земель до складу Великого Князівства Литовського елементи місцевого самоврядування, особливо в містах та містечках, отримали подальший розвиток у формі вітійства - міська влада належала війту, який обирався на міському вічі. На таку регламентацію життя зважали всі, в тому числі й великий князь і держава. Завдяки громадському самоврядуванню в містах розвивалися ремесло і торгівля. Міста були осередком незалежності від феодальної сваволі. Місцеве самоврядування відігравало значну роль у культурному та економічному розвитку Київської Русі.
Магдебурзьке право
Новою сторінкою в історії місцевого самоврядування в Україні стало Магдебурзьке право, яке починає поширюватися на українські міста з середини XIV ст. Магдебурзьке право передбачало: скасування звичаєвих норм, виведення міста з-під юрисдикції місцевої державної адміністрації (феодалів, воєвод, намісників тощо) та запровадження власного органу міського самоврядування - магістрату, який складався з двох колегій - ради (адміністративний орган) та лави (судовий орган).
Першому українському місту (Сянок) магдебурзьке право було дароване Галицьким князем Болеславом-Юрієм в 1339 році, в 1356 році його отримав Львів, а в 1374 - Кам'янець-Подільський. Поширення магдебурзького права в Україні значно прискорилося після входження земель до складу Великого Князівства Литовського та Королівства Польського. Так, в 1432 р. магдебурзьке право було надано Луцьку, в 1442 р. - Снятину, в 1444 р. - Житомиру, в 1494 р. (1498 р.) - Києву, в 1498 р. - Дубну, в 1518 р. - Ковелю, в 1547 р. - Берестечку, в 1564 р. - Брацлаву, в 1584 р. - Корсуню, в 1585 р. - Переяславу, в 1600 р.- Каневу, в 1640р. - Вінниці.
Магдебурзьке право надавалося українським містам Галицьким князем, Великим князем Литовським або Королем Польським і оформлювалося так званими магдебурзькими грамотами, які по суті являли собою те саме, що і хартії західноєвропейських середньовічних міст.
Військово-адміністративне самоврядування і полково-сотенний устрій Української козацької держави
Своєрідних форм набуває місцеве самоврядування за часів Української козацької держави, що було обумовлено її полково-сотенним устроєм (XVII - XVIII ст.) Полки та сотні одночасно були військовими та адміністративно - територіальними одиницями і користувалися військово-адміністративним самоврядуванням. Запорізька Січ мала свій військовий та адмінісьративно- територіальний поділ: 38 військових куренів і 5-8 територіальних паланок, а також оригінальну систему органів управління із трьох ступенів:
військові начальники;
військові чиновники;
похідні та шлангові начальники.
Норми козацького права утверджували:
військово-адміністративну організацію Січі;
встановлювали правила військових дій;
діяльність судових органів;
порядок землекористування;
укладення договорів;
визначали види злочинів і покарань.
Після підписання в 1654 році договору між Україною та Моськовською державою починається процес поступової ліквідації українських форм місцевого самоврядування. З липня 1722 року в Україні запроваджується так звана комендантська система, що передбачала адміністративний нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування з боку призначених російських комендантів.
Місцеве самоврядування на українських землях у складі Російської імперії ( XVIII - початок XX ст.)
У 1764 році ліквідується гетьманство та скасовується полково-сотенний устрій України. 21 квітня 1785 року Катериною II були створені нові станові органи міського самоврядування - міські думи і процес уніфікації форм міського самоврядування в Україні за російським зразком було фактично завершено, хоча формально магдебурзьке право було скасовано Миколою I. Внаслідок муніціпальної реформи Катериною II в Україні були запроваджені нові установи міського самоврядування. При цьому міське управління поділялося на загальноміське та станове.
Загальноміськими органами стали:
міський голова;
загальна міська дума;
розпорядча міська дума ( виконавчий орган).
З метою вирішення справ міських станів створилися управи :
купецька;
міщанська;
ремісницька;
іноземних ремісницьких цехів;
найманих служителів;
робочих.
У загальній думі також існували відділення, які відобажали її становий склад.
Регіональне самоврядування на загально імперських засадах запроваджується в Україні після проведення Олександром II земської реформи 1864 року.
В систему земських установ входили:
земські виборчі з'їзди, які кожні три роки обирали земських гласних;
земські збори;
земські управи
Земська система функціонувала лише на двох адміністративних рівнях:
1. Губернія
2. Повіт
На рівні губерній формувалися представницькі органи місцевого самоврядування - губернські земські збори. Вони обиралися за куріальною системою на трьох виборчих з'їздах.
У виборах брали участь три курії:
повітові поміщики і промисловці;
міські купці і власники нерухомості в містах;
селяни
Губернські збори на своєму першому засіданні обирали губернську земську управу у складі шести членів і голови, які вирішували поточні справи, а контроль за діяльністю земств здійснював губернатор.
Земські і міські органи самоврядування мали свою власність і зробили великий внесок у розвиток освіти, культури, охорони здоров'я, аграрних відносин, наукових досліджень. Про ефективність їх діяльності свідчить те, що наприкінці XIX століття витрати на соціальні потреби на душу населення в земських губерніях були вдвічі більші, ніж у тих, що не мали самоврядування.
Місцеве управління в Україні за радянських часів
Після повалення Директорії в 1920 році та встановлення більшовитського режиму починається трагічна сторінка в історії місцевого самоврядування. Всі органи місцевого самоврядування в Україні були ліквідовані та замінені органами "пролетарської диктатури" - радами:
губернськими;
повітовими;
волосними
Сама ідея місцевого самоврядування, що передбачає децентралізацію влади, організаційну та фінансову автономність органів місцевого самоврядування суперечила ленінській доктрині соціалістичної держави, що за своєю природою була державою централізованою.
Згідно з конституціями радянського періоду вся влада в Україні як у центрі, так і на місцях, здійснювалася єдиною системою Рад - органів державної влади.
Етапи відродження та подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні
Відродження місцевого самоврядування в Україні стало можливим лише після здобуття нею незалежності.
Перша спроба перетворення місцевих рад в органи місцевого самоврядування пов'язана з прийняттям 7 грудня 1990 року Закону "Про місцеві Ради народних депутатів Української РСР та місцеве самоврядування".
Наступним кроком у становленні місцевого самоврядування в Україні стало прийняття 26 березня 1992 року нової редакції Закону "Про місцеві ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування", в якому місцеве та регіональне самоврядування закріплювалося як основа демократичного устрою влади в Україні.
З прийняттям Конституції України 28 червня 1996 року місцеве самоврядування отримало конституційний статус, стало однією із засад конституційного ладу України.
Важливим етапом було прийняття 21 травня 1997 року Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", який відповідно до Конституції визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів, посадових осіб місцевого самоврядування.
Явищем небувалого значення стало підписання від імені України 6 листопада 1996 року в м. Страсбурзі Європейської хартії місцевого самоврядування (ратифіковано Верховною Радою України 15 липня 1997 року, після чого вона стала частиною законодавства України). Тим самим було закладено законодавчі основи для становлення та розвитку місцевого самоврядування в Україні відповідно до принципів Європейської хартії місцевого самоврядування та Конституції Україні.
Незважаючи на те, що відновлення місцевого самоврядування в Україні триває вже понад 14 років, у його розвитку ще залишається багато проблем і невирішених питань.
По-перше, ні в Конституції, ні в чинному законодавстві України не визначено територіальної основи місцевого самоврядування, тобто не визначена територія, в межах якої територіальна громада самостійно вирішує питання місцевого значення.
По-друге, ще не забезпечена на практиці організаційна самостійність місцевого самоврядування, захист від незаконного втручання у справи територіальної громади органів державної влади. Досить часто спостерігаються спроби посадових осіб органів виконавчої влади (насамперед, районних та обласних державних адміністрацій) давати вказівки органам та посадовим особам місцевого самоврядування, що прямо заборонено законом.
По-третє, територіальні громади переважної більшості сіл, селищ, міст України не мають необхідних для виконання функцій місцевого самоврядування матеріальних та фінансових ресурсів, внаслідок чого багато комунальних об'єктів (лікарні, школи, водогін, каналізація, теплопостачання, громадський транспорт тощо) перебувають сьогодні у занедбаному стані, грошей місцевих бюджетів вистачає лише на виплату заробітної плати працівникам органів місцевого самоврядування, іншим бюджетним організаціям.
Більшість місцевих бюджетів є дотаційними, тобто вони формується за рахунок фінансової допомоги держави, що ставить під сумнів фінансову автономність місцевого самоврядування.
Перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні
Нині необхідним є проведення адміністративної та муніципальної реформ, які мають бути спрямовані на:
1. Реформування низового рівня системи адміністративно-територіального устрою України з метою:
- забезпечення територіальності місцевого самоврядування, тобто воно має здійснюватися на територіях, які відмежовані одна від одної. На одній території не може бути кількох територіальних громад, які б виступали самостійними суб'єктами права на місцеве самоврядування;
- забезпечення повсюдності місцевого самоврядування - воно має здійснюватися на всій території України без будь-яких обмежень. Повне або часткове обмеження прав громадян на місцеве самоврядування на окремих територіях не може бути пов'язане з їх місією (наприклад, виконання столичних функцій тощо), а можливе лише у виключних випадках - необхідність захисту конституційного ладу, екологічна катастрофа, забезпечення оборони країни тощо - і виключно на підставі закону (наприклад, Чорнобильська зона);
- забезпечення формування самодостатніх територіальних громад - громад, які б володіли матеріальними, фінансовими та іншими ресурсами в обсязі, достатньому для ефективного виконання завдань та функцій місцевого самоврядування, надання соціальних послуг населенню на рівні, передбаченому загальнодержавними стандартами;
2. Чіткий розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування різного рівня та органами державної влади, що має виключити випадки втручання органів державної влади у справі територіальних громад.
ПЕТРІВСЬКА РАЙОННА РАДА - ЇЇ ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ПОВНОВАЖЕННЯ
Петрівська районна рада шостого скликання почала свою діяльність в листопаді 2010 року після проведення виборів депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад. До складу районної ради обрано тридцять депутатів з яких п'ятнадцять обрано по партійних списках, а п'ятнадцять по одномандатних мажоритарних округах. Депутати були обрані від дев’яти політичних партій а саме: від Петрівської районної організації Партії регіонів, від Петрівської районної організації Комуністичної партії України, від Петрівської районної організації Народної партії, від Петрівської районної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», від Петрівської районної організації Політичної Партії «Фронт Змін», від місцевої організації політичної партії «Сильна Україна», від Петрівської районної організації Соціалістичної партії України , від Петрівської районної організації Партії відродження села, Петрівської районної організації Політичної партії Зелені.
За майже трирічний період роботи проведено тридцять пленарних засідань районної ради, вісімнадцятого жовтня буде проведено тридцять перше засідання, практично через кожний місяць та десять днів проводилися пленарні засідання районної ради, хоча згідно регламенту районної ради сесії районної ради повинні проходити не рідше одного разу на квартал. В районній раді зареєстровано одну між фракційну депутатську групу та три депутатські фракції. Утворені районною радою шість комісій районної ради, які провели сто вісімдесят два засідання, на яких розглянули сімсот дев’яносто шість питань по яких внесли свої висновки та пропозиції. Суб’єктами внесення питань на сесію районної ради внесено чотириста сім питань : головою районної державної адміністрації - двісті п’ятдесят питань, головою районної ради - сто двадцять два питання, спільно головою районної державної адміністрації та головою районної ради - чотири питання, постійними комісіями районної ради - двадцять п’ять питань, постійними комісіями та депутатами районної ради - одне питання, депутатами районної ради - п’ять питань. Районною радою прийнято чотириста дев’ятнадцять рішень. Взагалі в районній раді діє 50 програм, всі вони стоять на контролі, хід їх виконання та підсумки виконання розглядаються на сесіях районної ради . Тільки за 2013 рік районною радою прийнято п'ятнадцять програм. |
|
Районною радою вперше прийнято Програму розвитку місцевого самоврядування в районі, ця програма вперше прийнята за пропозиціями сільських та селищних рад району.
Голова районної ради С.Тилик |
Важливо
- До уваги підприємств, установ, організацій та громадян!
- До відома депутатів Петрівської районної ради щодо подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру суб’єктів декларування у Петрівській районній раді
- Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки генерального плану та план зонування території (зонінг) с. Зелене Петрівського району Кіровоградської області
- Звіт власності за 2018 рік
- Звернення організаційного комітету з підготовки та проведення у 2017 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
- Про проведення конкурсу
- Звіт власності за 2016 рік
- "Все, что нужно знать владельцам малого бизнеса о финансах, бюджетах и мотивации"
- Потрібна допомога!
- Оголошення
Календар новин
- ► грудня (2)
-
►
листопада
(8)
- 28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів
- Відбулася сорок п'ята сесія сьомого скликання
- 21 листопада - День Гідності та Свободи
- 16 листопада - День працівників радіо, телебачення та зв’язку
- 15 листопада - День працівників сільського господарства
- 09 листопада - Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
- 09 листопада – День української писемності та мови
- Про результати виборів у Петрівському районі 25 жовтня 2020 року
-
►
жовтня
(10)
- 01 листопада - День працівників соціальної сфери України
- Відбулася сорок четверта сесія сьомого скликання
- 14 жовтня - День захисника України
- 08 жовтня – День юриста
- Відбулися районні урочистості з нагоди Дня працівників освіти
- 04 жовтня - День працівників освіти України
- 01 жовтня - Міжнародний день музики
- 01 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку та День ветерана
- 30 вересня - День усиновлення
- 30 вересня – Всеукраїнський день бібліотек
-
►
вересня
(9)
- Привітали родини з Днем усиновлення
- 27 вересня - Всеукраїнський день дошкілля
- 27 вересня - Всесвітній день туризму
- 12 вересня 2020 року стартував четвертий відкритий чемпіонат Петрівського району з міні-футболу.
- 17 вересня – День рятівника
- Відбулася сорок третя сесія Петрівської районної ради сьомого скликання
- Вшанували обдаровану молодь Петрівщини
- 02 вересня 2020 року - 75-а річниця завершення Другої світової війни
- 1 вересня - День знань
-
►
серпня
(7)
- 29 серпня 2020 року - День пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність країни
- Відбулася друга частина педагогічної конференції
- Заклади освіти району готові до початку нового навчального року
- 24 серпня – День незалежності України
- Петрівщина відзначила День Державного Прапора та 29-ту річницю незалежності України 23 і 24 серпня вся країна відзначає найбільші національні свята – День Державного Прапора України і День незалежності України.
- Шановні петрівчани!
- Новини спорту
-
►
липня
(8)
- Тамара Сакара взяла участь в розширеному засіданні комісій Української Асоціації районних та обласних рад
- 19 липня - День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості
- 16 липня - День бухгалтера та аудитора
- 08 липня - День родини
- Матері загиблого бійця вручено посмертну нагороду сина
- 02 липня - День податківця України
- Сьогодні ювілей у територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Петрівського району.
- Шановні працівники галузі архітектури!
-
►
червня
(18)
- Сорок друга сесія районної ради завершила свою роботу
- Нагородження районними відзнаками
- 28 червня - День Конституції України
- 28 червня - День молоді
- Пленарне засідання проводила сорок друга сесія Петрівської районної ради сьомого скликання
- Оголошення
- Підготовка до пленарного засідання районної ради
- 23 червня - День державної служби України
- 22 червня - День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
- 21 червня - День медичного працівника
- 19 червня - День фермера
- Вітали медичних працівників
- В Новому Стародубі розпочали капітальний ремонт мосту, що з’єднує дві частини села
- Оперативна інформація, станом на 09 червня 2020 року
- 6 червня - День журналіста України
- В Петрівському районі відновив роботу перший дошкільний навчальний заклад
- 1 червня - Міжнароднй день захисту дітей
- Оперативна інформація, станом на 01 червня 2020 року
-
►
травня
(13)
- Дорогі учні, вчителі та батьки!
- Оперативна інформація, станом на 25 травня 2020 року
- Долучились до традицій Всесвітнього Дня вишиванки
- 21 травня 2020 року - День вишиванки.
- Оперативна інформація, станом на 18 травня 2020 року
- 15 травня - Міжнародний день сім’ї
- Оперативна інформація, станом на 12 травня 2020 року
- 10 травня - День Матері
- Вшанували пам’ять всіх, хто здобув Перемогу
- 8 травня - День пам’яті і примирення 9 травня - День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні
- В управлінні соціального захисту населення РДА відбулося засідання круглого столу з нагоди Дня Матері
- День пам’яті та примирення і День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначатимуться без масових заходів
- Оперативна інформація на 10.00 04 травня 2020 року
-
►
квітня
(25)
- Соціальні працівники Петрівського району працюють у посиленому режимі
- Шановні керівники сільськогосподарських підприємств району!
- Оперативна інформація на 10.00 27 квітня 2020 року
- Тамара Сакара взяла участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку землякам - ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС
- Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!
- Дистанційне навчання у закладах освіти Петрівського району
- Відбулось пленарне засідання сорок першої сесії Петрівської районної ради сьомого скликання
- Як під час карантину працюють заклади медицини Петрівського району
- Оголошення
- Оперативна інформація на 10.00 21 квітня 2020 року
- Шановні жителі району!
- ВАЖЛИВО!
- У Петрівському районі створено мобільні медичні бригади
- Віримо - все буде добре!
- Тамара Сакара провела нараду з питання нерухомого комунального майна
- Нарешті завершено ремонт глядацького залу та фойє Петрівського районного Будинку культури
- Відбулося позачергове засідання комісії ТБ і НС
- Оперативна інформація на 10.00 13 квітня 2020 року
- Забезпеченість Олександрійської міської лікарні (інфекційне відділення)
- Готуємося протистояти коронавірусу
- Готуємося протистояти коронавірусу
- Роз’яснення щодо нових обмежувальних заходів на період карантину
- Оперативна інформація на 10.00 06 квітня 2020 року
- Тамару Сакару привітали з ювілеєм
- Шановна Тамаро Вікторівно!
-
►
березня
(14)
- Актуальна інформація
- ВАЖЛИВО!
- Відбулася сорокова сесія сьомого скликання
- ВАЖЛИВО!
- Тамара Сакара взяла участь в нараді щодо профілактики поширення коронавірусу
- Шановні земляки!
- Ціною власного життя він робив для нас небо мирним
- Відбулася нарада з сільськими, селищними головами з питань діяльності Петрівської центральної районної лікарні
- На Донбасі загинув військовий з Петрівського району
- Зі святом, дорогі жінки!
- Весну й жінку славим щиро!
- До відома жителів населених пунктів Петрівського району
- Спільний семінар з сільськими та селищними головами
- Учень Петрівської дитячої музичної школи посів призове місце у престижному фестивалі-конкурсі «Провесінь»
-
►
лютого
(6)
- Медична реформа
- Голова районної ради взяла участь в зустрічі з учасниками АТО (ООС)
- Вітаємо наших спортсменів!
- Громадськості Петрівського району представили нового голову райдержадміністрації
- 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
- Вшанували учасників бойових дій на території інших держав
- ► січня (1)
-
►
грудня
(8)
- Новорічні ранки для дітей пільгових категорій
- Відбулася тридцять восьма сесія сьомого скликання
- В районі відзначили свято День святого Миколая
- Зустріч з переможцями районного конкурсу "Кращий освітній простір в І класах Нової української школи"
- Вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
- Керівники району привітали працівників Петрівського райвійськомату з професійним святом
- З Днем місцевого самоврядування в Україні
- День місцевого самоврядування в Україні
-
►
листопада
(11)
- Вшанування учасників районного (зонального) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2020»
- Петрівчани відзначили День пам’яті жертв голодомору
- Година пам'яті
- День Гідності та Свободи
- Відбулися громадські слухання
- В районі відзначили День працівників сільського господарства
- Відбулася тридцять сьома сесія сьомого скликання
- Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва
- Реалізовано ще два проекти районної програми «Майбутнє – спільна справа»
- День працівників соціальної сфери України
- Відкриття оновленого фельдшерсько-акушерського пункту
- ► жовтня (4)
- ► вересня (4)
- ► серпня (1)
- ► липня (1)
- ► червня (3)
- ► травня (4)
- ► квітня (5)
- ► березня (1)
-
►
лютого
(4)
- І Н Ф О Р М А Ц І Я Петрівський районний сектор філія Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області
- Відбулася тридцять перша сесія сьомого скликання
- Година пам'яті героя Петрівщини Олексія Лисенка
- В районі відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-ї річниці виведення військ із Афганістану.
- ► січня (2)
-
►
грудня
(10)
- Розпочалися новорічні ранки
- Відбулася тридцята сесія сьомого скликання
- Відкрили оновлене побутове приміщення територіального центру
- Відбулося засідання Ради регіонального розвитку Петрівського району.
- Привітали маленьких пацієнтів Петрівської центральної районної лікарні
- День святого Миколая
- Зустріч з ліквідаторами наслідків Чорнобільської катастрофи
- Привітали військовослужбовців з Днем Збройних Сил України
- Візит до волонтерської організації «Допоможемо воїнам Петрівщини»
- День місцевого самоврядування
-
►
листопада
(8)
- Ток-шоу "100 запитань дорослому"
- Об'їзд об'єктів, що ремонтуються
- Петрівчани відзначили День пам’яті жертв голодомору
- Відбулася двадцять дев'ята сесія сьомого скликання
- День Гідності та Свободи
- Вшанування пам'яті героїв
- Відкриття оновленого фельдшерсько-акушерського пункту
- Делегація Петрівського району для участі в круглому столі
- ► жовтня (2)
- ► вересня (1)
- ► серпня (2)
- ► липня (7)
- ► червня (5)
- ► травня (7)
- ► квітня (4)
- ► березня (2)
- ► лютого (2)
-
►
грудня
(9)
- В районі розпочалися Новорічні ранки
- Відбулася двадцять перша сесія сьомого скликання
- Відкриття Новорічної ялинки
- Свято святого Миколая
- З Днем святого Миколая
- "Ми пам’ять свято збережемо"
- День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
- Вітання з Днем місцевого самоврядування в України
- Шановні працівники місцевого самоврядування!
- ► листопада (4)
-
►
жовтня
(11)
- Семінар «Залучення громадян до роботи над розвитком спроможності територій»
- День автомобіліста і дорожника
- Робочий візит в с. Новий Стародуб
- Привітали ветерана Великої Вітчизняної війни з 90-річним ювілеєм
- День захисника України
- Урочисто відкрито капітально відремонтоване приміщення ради ветеранів
- Відбулося покладання квітів до меморіальних дощок загиблим воїнам АТО
- День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці
- Запрацював Університет третього віку Петрівського територіального центру
- Презентація сучасно обладнаного класу
- Керівники району відвідали людей похилого віку
-
►
вересня
(7)
- Відбулася дев'ятнадцята сесія сьомого скликання
- Інформаційно-просвітницький семінар з питань реформування земельних відносин
- День учителя
- Міжнародна агропромислова виставка "АГРОЕКСПО - 2017"
- Заробітна плата по Петрівському району за ІІ квартал 2017 року
- Керівники району привітали духовенство Української Православної Церкви з 10-ю річницею Олександрійської єпархії
- Свято першого дзвоника
- ► серпня (6)
-
►
липня
(7)
- Аналітичний огляд страхових нещасних випадків на виробництві та профзахворювань
- Відбулося засідання комісії щодо вшанування кращих працівників району на Дошці пошани
- Плановий об'їзд об'єктів в районі, що ремонтуються
- Переможці конкурсу програми «Майбутнє – спільна справа» отримали грантові сертифікати
- З Днем металурга
- Привітали бухгалтерів із професійним святом
- З Днем бухгалтера
-
►
червня
(13)
- Відбулася сімнадцята сесія сьомого скликання
- На Петрівщині відбулися урочистості до свят
- День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
- День Конституції України
- День молоді
- День державної служби
- День медичного працівника
- 18 червня – День медичного працівника
- Відкриття студійного комплексу радіо "Голос Петрівщини"
- День журналіста України
- Свята Трійця
- В Петрове відзначили День захисту дітей
- VІІ районний фестиваль обдарованих школярів «Гордість і надія Петрівщини»
- ► травня (6)
- ► квітня (6)
- ► березня (4)
- ► лютого (5)
- ► січня (3)
-
►
грудня
(12)
- В районі розпочалися новорічні ранки
- Відбулася тринадцята сесія сьомого скликання
- Відкриття Новорічної ялинки
- Свято Святого Миколая
- Відкриття спортзалу
- З Днем Святого Миколая
- Відбулася дванадцята сесія сьомого скликання
- Зустріч керівництва району з ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС
- День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС
- День місцевого самоврядування
- З Днем місцевого самоврядування
- Дoрoгі захисники Вітчизни!
-
►
листопада
(9)
- Петрівчани відзначили День пам’яті жертв голодомору
- Зустріч голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергія Кузьменка з Петрівським районом
- Привітали аграріїв району
- Відбулася одинадцята сесія сьомого скликання
- День працівника сільського господарства
- Вітання працівників галузі культури з професійним святом
- Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва
- В районі відзначили День працівників соціальної сфери
- З Днем працівника соціальної сфери
- ► жовтня (7)
-
►
вересня
(5)
- Відбулася десята сесія сьомого скликання
- Відбувся семінар щодо децентралізації, як умови розвитку країни
- Діяльність підприємств сфери послуг у ІІ кварталі 2016 року
- СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ПЕТРІВСЬКОГО РАЙОНУ за січень–липень 2016 року
- Заробітна плата по Петрівському району у січні–червні 2016 року
-
►
серпня
(12)
- День знань!
- Фінансовий стан великих та середніх підприємств області у січні–червні 2016 року
- Фінансовий стан великих та середніх промислових підприємств області у січні–червні 2016 року
- Про основні показники роботи промисловості у січні–липні 2016 року
- Діяльність будівельних підприємств Кіровоградської області у січні–липні 2016 року
- Використання енергетичних матеріалів та продуктів перероблення нафти у липні 2016 року
- Роздрібний продаж світлих нафтопродуктів та газу на території області через АЗС у липні 2016 року
- На Петрівщині відзначили 25 річницю незалежності України
- Засновано сквер під назвою «Єдність Петрівщини»
- Відбулося відкриття Дошки Пошани
- День прапору України
- День незалежності України
- ► липня (7)
-
►
червня
(14)
- Відбулася восьма сесія сьомого скликання
- Відбулися урочистості до свят
- День Конституції України
- День молоді
- День державної служби
- День вшанування пам'яті жертв війни
- Відбулися урочистості присвячені Дню медичного працівника
- Свята Трійця
- День медичного працівника
- Зустріч з Героями Петрівщини
- Шановні працівники засобів масової інформації!
- Свято для малечі
- На Петрівщині відсвяткували День захисту дітей
- Відбувся районний фестиваль «Гордість і надія Петрівщини»
- ► травня (7)
- ► квітня (3)
- ► березня (3)
- ► лютого (2)
- ► січня (2)
- ► грудня (4)
- ► листопада (4)
- ► жовтня (5)
-
►
вересня
(6)
- Відкриття нового навчального року для людей поважного віку
- В День людей поважного віку керівництво району завітало до районної лікарні
- 25 вересня 2015 року відбулася сорок дев’ята сесія районної ради
- Голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко побував з робочою поїзкою в Петрівському районі
- День підприємця
- Районна конференція вчителів
- ► серпня (3)
- ► липня (1)
-
►
червня
(12)
- ДЕНЬ МОЛОДІ
- Відбулася чергова сесія районної ради
- Урочистості з нагоди Дня Конституції України
- День скорботи
- День медичного працівника
- Зустріч з земляками, бійцям 34-го батальйону територіальної оборони
- Відкриття набережної та парку відпочинку
- Отримано нові гранти
- Круглий стіл з учасниками АТО
- Свято захисту дітей, які захисту найбільше потребують
- Петрівщина вшанувала обдарованих школярів
- ВИПУСКНИЙ – 2015
- ► травня (2)
- ► квітня (3)
- ► березня (4)
- ► лютого (2)
- ► січня (2)
-
►
грудня
(5)
- 26 грудня 2014 року відбулася сорок третя сесія районної ради
- Людина починається з добра
- 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
- День місцевого саморядування
- Підписано угоду про співпрацю між Програмою розвитку ООН та Петрівською районною радою і Петрівською районною державною адміністрацією
- ► листопада (3)
- ► жовтня (4)
- ► вересня (1)
- ► липня (4)
- ► червня (3)
- ► травня (7)
- ► квітня (8)
- ► березня (3)
-
►
лютого
(9)
- Тридцять сьома сесія Петрівської районної ради
- 14 лютого 2014 року День вшанування учасників бойових дій на території інших держав
- В селі Чечеліївка відбулося вшанування учасників бойових дій на території інших держав
- Всеукраїнський форум представників обласних рад та Верховної Ради Автономної республіки Крим
- Луганська та Червонокостянтинівська сільські ради з бюджетом на 2014 рік
- Засідання колегії
- В районні розпочато проведення сесій сільських, селищних рад по прийняттю бюджета на 2014 рік
- Тридцять шоста сесія Петрівської районної ради
- Cпільне засідання постійних комісій районної ради
- ► січня (7)
-
►
грудня
(13)
- Тридцять четверта сесія районної ради
- Новорічні ранки для дітей пільгових категорій
- Районне радіомовлення
- Відбулося засідання колегії районної державної адміністрації
- Відкриття районної Новорічної ялинки
- День Святого Миколая
- Найочікуваніше свято християнської дітвори
- Естафету пам’яті прийняли села Новий Стародуб, Мар’янівка та Олімпіадівка
- Місцеве самоврядування Петрівщини
- Оновлення районної Дошки пошани
- Cоціальна підтримка дітей
- Звернення до президента
- Cемінар з сільськими, селищними головами
-
►
листопада
(10)
- Засідання колегії районної державної адміністрації
- сесія в Чечеліївці
- На Петрівщині вшанували пам’ять жертв голодоморів.
- 90-річний ювілей відсвяткував ветеран М.Г.Куницький
- Приймають естафету пам’яті жителі села Малинівка
- День працівників сільського господарства
- Відбулася тридцять друга сесія Петрівської районної ради шостого скликання
- Відбувся семінар з сільськими, селищними головами
- Виїзне засідання Координаційної ради
- Вітаємо!
-
►
жовтня
(15)
- Працювати з іскрою, запалюючи полум'я творчості
- Естафета пам'яті в с.Чечеліївка та с.Олександрівка
- Відбулося засідання колегії
- Естафета пам’яті в селищі Петрове
- Продовжуючи «Естафету пам’яті»
- Естафету пам'яті прийняли с.Богданівка та с.Іскрівка
- Футбол!!!
- Пам’ятаймо про подвиг героїв!
- 31 сесія
- Марш-кидок на честь визволення району
- В районі стартувала «Естафета пам’яті»
- В районні проходить Європейський тиждень місцевої демократії
- День працівників освіти
- Всеукраїнська агропромислова виставка на Кіровоградщині
- Міжнародний день людей похилого віку
- ► вересня (4)
- ► серпня (1)
- ► липня (4)
- ► червня (6)
- ► березня (3)
- ► січня (2)
-
►
грудня
(9)
- Нагородження відзнакою Президента
- Відбулася шістнадцята сесія районної ради
- Відкриття тиру
- Відкриття новорічної ялинки
- Урочистості присвячені 20-й річниці Дню міліції України
- День Святого Миколая
- Подарунки до Дня Святого Миколая
- 16 грудня 2011 року відбулася п’ятнадцята сесія Петрівської районної ради
- Відкриття Баштинського дитячого садочка
- ► листопада (4)
-
►
жовтня
(6)
- Урочистий мітинг з нагоди 67-ї річниці визволення України
- Засідання оргкомітету по підготовці та проведенню заходів до відзначення Дня визволення України
- Відбулася тринадцята сесія районної ради шостого скликання
- Cпільний семінар районної державної адміністрації та районної ради з сільськими, селищними головами
- Засідання оргкомітету
- Нарада
- ► липня (2)